Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy

Przy uruchamianiu na ekranie laptopa nie pojawia się żaden obraz, dodatkowo laptop piszczy wydając dźwięki – jeden krótki dwa długie (sygnał braku karty graficznej). W niektórych przypadkach da się słyszeć normalną pracę laptopa czyli dźwięk uruchamiania systemu itp… Usterka najczęściej objawia się w ten sposób w laptopach firmy HP oraz Acer. Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzony układ graficzny
  2. Zimne luty pd układem graficznym

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
  2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów.

źródło expressit.pl