Kolorowe paski, pionowe poziome

Na ekranie laptopa pojawiły się kolorowe pionowe lub poziome paski. Zmieniają się one lub znikają przy poruszaniu matrycą laptopa. Nasz serwis laptopów prezentuje możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy
  2. Uszkodzona matryca

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu zniekształcenia będą się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
  2. Uszkodzona matryca – wymagana jest wymiana matrycy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poruszając matrycą. Jeśli przy poruszaniu zniekształcenia będą się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzona jest matryca. Dodatkowo przy uszkodzeniu matrycy występują pionowe lub poziome paski, które mogą się zmieniać bądź znikać gdy naciskamy górną część matrycy. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.

źródło expressit.pl